donderdag 2 september
Aanbieding van de Dag

Regiodinsdag, 10 augustus 2004
Vakbond nog niet op de hoogte
Bij NoordNed verdwijnen veertig banen

Leeuwarden – Het noordelijk vervoersbedrijf NoordNed schrapt veertig van de vierhonderd banen. Dat blijkt uit een brief die directeur K. Braam aan zijn medewerkers heeft gestuurd. De ontslagen zijn het gevolg van bezuinigingen.

Communicatiemedewerkster F. van der Zee bevestigt namens Braam dat de brief is verstuurd.
NoordNed krijgt over het jaar 2005 1,5 miljoen euro (10 procent) minder van de provincie Fryslân, die weer reageert op rijksbezuinigingen. NoordNed had bij de provincie Fryslân verzocht het tekort toch op te vangen, zoals de provincie ook voor dit jaar heeft gedaan. ,,Aan onze oproep om maatregelen te nemen die gericht zijn op het genereren van extra inkomsten, is helaas geen gehoor gegeven’’, schrijft Braam. ,,Aantasten van het voorzieningenniveau betekent drastisch snijden in de dienstregeling, met als gevolg dat de formatie busbestuurders moet krimpen’’, concludeert Braam.
NoordNed stelt de ondernemingsraad voor diverse buslijnen en veertig voltijdbanen te laten vervallen. Hoe dit concreet wordt ingevuld, is nog niet bekend. ,,Wij moeten nog met de vakbonden om tafel’’, vertelt Van der Zee.

Overleg in oktober

Vakbondsbestuurder bij FNV Bondgenoten P. van der Molen zegt officieel nog niet op de hoogte te zijn gesteld door de directie van NoordNed. ,,Wij hebben slechts kennis genomen van de adviesaanvraag die de directie aan de ondernemingsraad heeft gestuurd. ,,Het formele overleg tussen ons en NoordNed wordt op zijn vroegst in oktober gevoerd’’, vermoedt Van der Molen.
De vakbondsbestuurder is ervan overtuigd dat NoordNed maatregelen moet nemen als het wordt gekort door de provincie. ,,Maar of er veertig banen moeten verdwijnen, staat voor ons nog niet vast. Dat gaan we de komende tijd uitzoeken.’’
De ondernemingsraad is door NoordNed verzocht voor 1 september te reageren op de adviesaanvraag. Roel de Jong van de ondernemingsraad van NoordNed was gisteren en vandaag niet bereikbaar voor een commentaar.
Al enige tijd is bekend dat er ontslagen aan zitten te komen bij NoordNed. Braam speculeerde eerder zelfs over honderd banen. Dit werd hem niet in dank afgenomen. Het was een belangrijke reden voor het personeel om het vertrek van de directeur te eisen.
Bovendien wordt de directeur verweten de cao niet na te leven, het personeel te intimideren, afspraken niet na te komen en geen oor te hebben voor de inbreng van het personeel. Ook wordt hem aangerekend dat het openbaar vervoer in Fryslân niet onderhands wordt aanbesteed aan NoordNed, maar dat er een openbare aanbesteding komt.

Vertel een vriend | Reageer op dit artikel | Aantal reacties 0


Reacties:



regio
Advertenties
warmtepompen