donderdag 2 september
Aanbieding van de Dag

Sportvrijdag, 19 maart 2010
Middenvelder Elm ontbreek vanavond tegen NEC
Everse: er is weer beleving bij Heerenveen

Heerenveen - Met vertrouwen, maar zonder Viktor Elm begint sc Heerenveen vanavond aan het thuisduel met NEC. De van een blessure herstelde Oussama Assaidi zal hem vanavond in de basis vervangen. Trainer Jan Everse constateerde deze week na de zege op Vitesse dat het vertrouwen is gegroeid. ,,Er zit weer beleving in.”

Na de zege bij Vitesse hoopt Heerenveen zich tegen NEC nog verder uit de zorgen te spelen. Everse kan daarbij alleen niet over Elm beschikken. De Zweedse middenvelder, die vijf dagen geleden in Arnhem een ogenschijnlijk onschuldige liesblessure opliep, kreeg de afgelopen dagen te maken met een terugslag en is om die reden niet inzetbaar.
De overwinning van afgelopen zondag was goed voor de Friese moraal en de stand op de ranglijst. Zo kijkt ook de interim-coach terug op het duel met de Arnhemmers. ,,De wedstrijd tegen Vitesse was cruciaal”, vertelt Everse. ,,We hebben een gaatje geslagen met Vitesse en dat kan nog groter worden.”
Everse constateerde op het trainingsveld tot zijn genoegen, dat er bij Heerenveen weer leven in de brouwerij is. ,,Het was een genoegen om naar te kijken. Er zit weer beleving in”, vertelde de oefenmeester, die daar zelf nooit aan getwijfeld heeft. ,,Voetballen kunnen ze wel, maar het vertrouwen ontbrak. Eén overwinning doet in zulke gevallen vaak wonderen. Als je wint is het net alsof de zon altijd schijnt.”
De komende twee weken zal Heerenveen zich, met eerst het duel vanavond op eigen veld tegen NEC en vervolgens de confrontaties met Roda JC (uit) en Sparta Rotterdam (thuis), in veiligheid moeten spelen. Everse is ervan overtuigd dat het goedkomt. Ook omdat er nogal wat clubs betrokken zijn bij de strijd tegen degradatie, zo zegt hij. ,,Er vallen iedere week klappen. Als je er zelf in slaagt om punten te pakken dan is er weinig aan de hand.”
Als de Friese club de komende twee weken goed doorkomt, dan ligt er volgens Everse nog een mooi competitieslot in het verschiet. ,,Als we ons de komende drie wedstrijden veilig spelen, kunnen we zelfs nog een rol in de titelstrijd spelen”, aldus de geboren Rotterdammer. ,,Als deze groep bevrijd is van degradatiezorgen, dan gaat het ook draaien. Daar ben ik van overtuigd.”
Naast het ontbreken van Viktor Elm, kan Everse vanavond ook geen beroep doen op de Tsjechische middenvelder Michal Svec en de zieke doelman Brian Vandenbussche. Svec was al wel hersteld van een hamstringblessure, maar liep deze week op de training een teenblessure op. Aanvankelijk leek ook Michal Papadopulos tegen NEC niet te kunnen spelen vanwege een enkelblessure, maar de Tsjechische spits begint vanavond op de bank.
Papadopulos was verantwoordelijk voor de enige treffer in het met 4-1 verloren uitduel tegen de Nijmegenaren. Dat was in de beginfase van de competitie, toen Trond Sollied nog aan het bewind was.

Basisformatie

Everse wilde zijn basisformatie gisteren nog niet prijsgeven, maar vertelde alvast wel met twee vleugelaanvallers te willen spelen. Dus dat betekent met Roy Beerens op rechts en met Oussama Assaidi aan de linkerkant, waardoor Filip Djuricic op het middenveld gaat spelen.
NEC-trainer Wiljan Vloet overweegt om van het driespitsensysteem af te stappen en vanavond met twee spitsen te gaan spelen. ,,NEC zal inzakken en dan moeten wij de ruimtes klein houden. We moeten druk op de defensie van NEC houden, want in het centrum liggen kansen”, verwacht Everse. ,,Als we daar één tegen één kunnen komen te staan, krijgen we geheid kansen. En ook via de linkervleugel liggen mogelijkheden.”

Vertel een vriend | Reageer op dit artikel | Aantal reacties 0


Reacties:



sport
Advertenties
warmtepompen