dinsdag 7 september
Aanbieding van de Dag

Sportmaandag, 8 februari 2010
Van Everse ben je nog niet af

Als ik het goed begrepen heb, is bij Heerenveen een interim-trainer aangesteld om het seizoen af te maken, als vervanger van de interim-trainer die begin september werd aangesteld om het seizoen af te maken als vervanger van de echte trainer, die weg moest omdat de resultaten tegenvielen. Dat wil zeggen, de interim-trainer van september was oorspronkelijk aangesteld tot de winterstop, maar mocht vervolgens zijn klus afmaken tot het eind van het seizoen. Ook hij had weliswaar nog geen goede resultaten bereikt in de eerste competitiehelft, maar volgens het bestuur had hij de boel wel weer aardig op de rails. Men had vertrouwen in zijn aanpak.

Mik Schots
Dat zou je licht inconsequent kunnen noemen, zeker omdat de nieuwe interim-trainer als taak heeft meegekregen om de boel weer op de rails te krijgen. Dat zou toch niet nodig moeten zijn als de aanpak van de oude interim- trainer zo goed was geweest.
Het verhaal van de oude interim-trainer zelf was een stuk begrijpelijker: de constant belabberde resultaten, die pijnlijk duidelijk zichtbaar werden in de recente onoverbrugbare 3-0 achterstand tegen VVV na een kwartier spelen, noodzaakten hem te vertrekken. In de stijl van Marco van Basten hield hij de eer aan zichzelf door te verklaren dat híj deze spelersgroep niet op de rails zou krijgen.
Een geruststelling voor hem was wel dat hij terug kon naar zijn vorige functie als hoofd opleidingen. Dat maakte het ongetwijfeld wat makkelijker om zijn conclusies zo helder te trekken. Maar dat er onder de oude interim-trainer eigenlijk niks was veranderd, had het bestuur toch ook moeten zien.
Nog altijd was er sprake van pover spel, morrende supporters en veel te veel nederlagen. De oude interim-trainer verkondigde zelfs dat de spelers niet bereid waren om voor elkaar te knokken en er een potje van maakten. Er was met deze groep voor hem geen eer te behalen, stelde hij. Ik heb wel eens ploegen beter op de rails zien staan.
Dus moest naarstig gezocht worden naar een opvolger. Een echte trainer was blijkbaar vijf maanden na het ontslag van de oude trainer nog altijd niet in het vizier, dus moest er een nieuwe interim-trainer komen. Maar ook die was niet eenvoudig te vinden, wat natuurlijk logisch is met een groep waarmee geen eer meer te behalen is. De club ving bot bij Sef Vergoossen, Foppe de Haan en Erwin Koeman, die óf geen trek hadden in reputatieschade, óf al aan andere interessante klussen bezig waren. Goede raad was duur en de neiging tot paniek begrijpelijk.
Maar het zal toch niet zo zijn dat Yme Kuiper afgelopen zondagavond naar Studio Voetbal keek en ineens het licht zag toen hij daar een voormalige back van Ajax en Feyenoord aan tafel zag zitten? Je wilt niet geloven dat Kuiper, hijgend van opwinding, zijn mede-directieleden wakker belde met de kreet dat hij de ideale nieuwe interim-trainer had gevonden.
Maar als het zo niet is gegaan, hoe komt een mens dan uit bij Jan Everse, de oud-trainer van Sparta, het Finse FC Jokerit en FC Zwolle, die bepaald niet bekend staat als de meest communicatieve en tactisch onderlegde persoon?
Toegegeven, zijn resultaten met FC Zwolle waren het eerste seizoen helemaal niet zo slecht. En misschien kan hij de ploeg van Heerenveen ook best op de rails krijgen. De inzet van de spelers tegen FC Utrecht was afgelopen zaterdag al hartverwarmend. Ze zullen onmiddellijk door hebben gehad dat met Everse niet te spotten valt. Het maakt hem niet uit hóé ze het doen, als ze maar in de eredivisie blijven, heeft hij al gezegd. Hij is nog steeds het bijtertje dat hij als speler al was. Hij geeft nooit op. Pas op, want van Everse ben je nog niet af als je verzaakt.
Een prima trainer dus voor een club in nood. Maar een interim? Hij is uitsluitend aangesteld voor de rest van dit seizoen, zelfs al winnen ze alle dertien wedstrijden. Maar hij zei zelf al met een lachje dat dat hem wel een leuke stunt leek. En krijg hem dan maar eens weg.
Hij won bij FC Zwolle de arbitragezaak tegen zijn ontslag vanwege de bitterballenaffaire en het ontslag na dertien overwinningen zou ook wel eens een arbitrage waard kunnen zijn. Kunnen ze bij Heerenveen volgend jaar nóg geen echte trainer aanstellen, omdat ze zitten opgescheept met een interim.

Vertel een vriend | Reageer op dit artikel | Aantal reacties 1


Reacties:

volgens mij is schrijver van dit artikel niet ingewijde in betaalde
voetbal kringen net als de meeste sportjournalisten. de naam jan everse
is een tip geweest van guus hiddink via de veel door de directie
becritiseerde riemer van der velde

pieter blik, sneek - dinsdag, 9 februari 2010




sport
Advertenties
warmtepompen